Staňte se dárkyní

Darování vajíček v Ostravě

Staňte se naší dárkyní vajíček. Vše je 100% anonymní. Každá dárkyně vajíček od nás získá finanční kompenzaci až 36 000 Kč. Navíc se dozvíte důležité informace o svém reprodukčním zdraví zdarma. Pomůžete neplodným párům mít děti?

Mám zájem o darování

Kontaktujte nás

Ozveme se vám do 2 pracovních dní.
Chci darovat vajíčka v Ostravě

Proč si dárkyně vybírají Europe IVF

Finanční kompenzace až 36 000 Kč

Dárcovství je dle platných zákonů dobrovolné a není možné za něj vyplácet odměnu. Každá dárkyně vajíček má však nárok na kompenzaci nákladů až do výše 33 000 Kč. Při opakovaném darování se tato částka navyšuje.

Komplexní informace o vaší plodnosti zdarma

Během jednoho dne vás komplexně vyšetříme - od gynekologické prohlídky přes genetiku až po krevní testy. To nám pomůže prověřit to, zda jste pro darování vhodná, a mimo jiné vám sdělíme komplexní informace o vašem reprodukčním zdraví zdarma.

Darování bez čekání

Jednáme bez čekání a zbytečného protahování - jakmile vyplníte kontaktní formulář, ozveme se vám do následujícího pracovního dne. Společně probereme všechny otázky a domluvíme se na vstupním vyšetření. Jeho výsledky budeme mít do 4 týdnů, přičemž termín prvního darování dostanete 5 týdnů předem.

Příjemné prostředí s pečujícím lékařským týmem

Dárkyně jsou u nás jako v bavlnce. Ke každé dárkyni přistupujeme individuálně a vytváříme rodinné prostředí, kde z vás i díky péči profesionálů s mnohaletými zkušenostmi opadne veškerý strach a stres.

Chcete pomoc neplodným ženám splnim si sen?

Uvažujete nad darováním vajíček?

Napište nám Vyplnit vstupní formulář

Ozveme se do následujícího pracovního dne

nebo zavolejte koordinátorce +420 725 916 912

Jsme on-line Po-Pá 8 - 16:30 hodin

Spokojené dárkyně

1. 6. 2023 - "Dobrý den, píši recenzi na sestřičku Péťu :) hrozně laskavý člověk a obětavý, když vám není nic jisté, ona vám hned volá a řádně vysvětlí :) jsem s ní nad vše spokojená a jedině doporučuji :) díky ní jsem vždy ráda, když mohu navštívit kliniku znovu :). A určitě ji znovu navštívím." ANNA, PRAHA, 21 LET
12. 5. 2023 - "Sestři, ještě jednou jsem Vám moc chtěla poděkovat za veškerou péči. Nikdy se mi nestalo, že bych se nemohla dostavit k lékaři a sestřička by mi léky přivezla! Jste opravdový poklad. Doufám, že pokud bych šla darovat znova tam budete vy! Nikoho jiného nechci, protože ve vaší přítomnosti jsem byla daleko více v klidu. 10 hvězdiček z 5 máte. Moc moc děkuju!" KAROLÍNA, ČESKÉ BUDĚJOVICE, 24 LET
2. 5. 2023 - "Hezké večer přeji, jen jsem Vám chtěla poděkovat… Vlastně za vše, od začátku úplně úžasný přístup od všech s kterými jsem se u vás na klinice potkala, hlavně od vás. Všechno probíhalo úplně v pořádku, což je asi individuální, ale u mě nenastal absolutně žádný problém. Ráda bych na vaší klinice pokračovalo se spoluprací, takže touhle zprávou vám chci vlastně i říci, že jsem do budoucna k dispozici." LEONA, KOLÍN, 29 LET
CO VŠECHNO VÁS PŘI DAROVÁNÍ ČEKÁ?

Jak probíhá darování vajíček

1. Krok

Vyplnění formuláře a hovor s koordinátorkou

Jakmile vyplníte kontaktní formulář, naše koordinátorka vás telefonicky kontaktuje do následujícího pracovního dne. Společně proberete všechny otázky a domluvíte se na termínu vstupního vyšetření.

2. Krok

Půlhodinová konzultace

Vstupní konzultace v našem centru v Ostravě trvá asi půl hodiny. Nejdříve vyplníte dotazník o vašem zdravotním stavu. Poté vás čeká individuální rozhovor s lékařem, stejně jako gynekologické a ultrazvukové vyšetření. Odebereme vám také krev na přítomnost pohlavně přenosných chorob, vyšetření hladiny hormonů, stanovení krevní skupiny a genetické testování.

3. Krok

Vyšetření genetiky

Další půlhodinu zabere konzultace s klinickým genetikem, který s vámi probere vaši osobní i rodinnou anamnézu, a posoudí vaši dědičnou zátěž. Chystáte-li se darovat vajíčka víckrát, pak se toto vyšetření již neopakuje.

4. Krok

Hormonální stimulace

Na základě výsledků všech vyšetření zhodnotíme, zda jste vhodnou dárkyní. V případě zařazení do darovacího programu vám připravíme rozpis hormonální přípravy. Pozveme vás na druhou návštěvu, v jejímž průběhu vám vydáme stimulační léky a zároveň vás důkladně proškolíme v jejich aplikaci. Stimulaci zahájíte druhý den plné menstruace. Léky si budete pravidelně aplikovat tenkou jehlou do podbřišku po dobu 10-14 dní. Během stimulace k nám docházíte na ultrazvuková vyšetření dle pokynu lékaře (zpravidla 2x). Při poslední kontrole vám sdělíme termín odběru vajíček a budete poučena o dalším průběhu.

5. Krok

Odběr vajíček

Noc před odběrem vajíček můžete strávit v námi placeném hotelu nedaleko naší kliniky v Praze. V den odběru vás čeká zhruba 10 minut v celkové anestezii, během níž lékař odebere vajíčka přes pochvu pod ultrazvukovou kontrolou. Poté vás čeká přibližně dvouhodinový odpočinek, po kterém můžete s doprovodem odejít domů. V den výkonu doporučujeme dodržovat klidový režim, neřídit motorové vozidlo a nepít alkoholické nápoje.

Nejčastější otázky před darováním

Dárkyní vajíček se může stát každá zdravá žena mezi 20–29 lety, přičemž zdravotní stav každé potenciální dárkyně posuzuje lékař v rámci vstupní gynekologické prohlídky a genetického vyšetření. Dárkyně musí mít negativní testy na sexuálně přenosné nemoci: AIDS (HIV), žloutenka B a C, syfilis, případně virus HTLV. Nesmí trpět vážnými psychickými poruchami. Dárkyně nesmí pravidelně užívat alkohol nebo drogy (včetně marihuany).

Zákon č. 373/2011 Sb. o specifických zdravotních službách stanovuje, že darování je zcela anonymní a my jsme povinni vzájemnou anonymitu přísně dodržovat. Tudíž vy jako dárkyně nevíte, komu vajíčko darujete, a poté ani příjemkyni není sděleno, od koho vajíčko bylo. Tato anonymita trvá i po dosažení 18 let věku dítěte, které se narodilo metodou asistované reprodukce.

Bavíme-li se o rizicích, je nutno posoudit rizika krátkodobá a dlouhodobá. Krátkodobá se bezprostředně týkají stimulace a odběru vajíček, nicméně jsou opravdu nízká - v úvahu přichází hyperstimulační syndrom, což je přemrštěná reakce na dávku injekcí, která se projevuje bolesti v podbřišku, se začátkem následující menstruace (do 10 dnů od darování) však úplně odezní.

Komplikace po odběru vajíček, které je nutno řešit operativně, jsou opravdu vzácné - asi jeden případ na 3000–3500 odběrů, ale ani při těch není vaše plodnost ohrožena. Dlouhodobá rizika, která by v budoucnu měla negativní vliv na vaše zdraví či schopnost počít a donosit dítě, nebyla dosud nikde na světě potvrzena.

Po vstupním pohovoru, během něhož nás zajímá vaše anamnéza (prodělané choroby, alergie atd.), následuje obvyklá gynekologická prohlídka, jejíž cílem je vyloučení gynekologických poruch a sexuálně přenosných nemocí. Stanoví se rovněž vaše krevní skupina a Rh faktor. Pak už zbývá pohovor s genetikem, při němž během pohovoru posoudí vaši dědičnou zátěž, součástí je také odběr krve, který odhalí geneticky podmíněná onemocnění.

Lékaři kliniky vás před stimulací důkladně poučí o tom, jak si injekci píchat - tedy do podkoží, a proto nejsou bolestivé. Jak se blíží konec stimulace, může se objevit tlak v podbřišku, podobný tomu, kterým se hlásí blížící se menstruace.

Dárkyně jsou vždy poučeny, že vajíčka darují zcela dobrovolné. Proto se můžete kdykoliv rozmyslet a proces darování nepodstoupit.

Kde nás najdete?

Gynmar
MUDr. Michal Poláček
Datyňská 462/5
Ostrava – Vratimov

Zobrazit na mapě